Premii - Trupa Dinamic
15568
page-template-default,page,page-id-15568,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,vss_responsive_adv,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Trupa “DINAMIC” iși desfașoară activitatea la Palatul Național al Copiilor și este condusa de d-na maestru balet Paula Mitru.

Trupa Dinamic are în repertoriu dansuri moderne, jazz, dansuri de revistă, dansuri populare, dansuri stilizate și dansuri de carater, cuprinzând copii între 4 și 18 ani, în grupe de începători, avansaţi și performanţă.

Copiii acestei trupe de dans sunt extrem de talentaţi, pasiunea lor fiind ridicată la un înalt grad de performanţă dovadă fac participările la numeroase  concursuri, festivaluri naţionale și internaţionale, în ţară și străinatate.

  • Concursul International ”ESDU” – CROATIA – 2017, 2013, 2012 – Premiul I, II
  • Concursul International “AMSTERDAM DANCE OPEN” – 2017  Premiul I
  • Concursul International “ SPAIN DANCE OPEN” – 2016 – Premiul I
  • Concursul International “ ROME DANCE OPEN” – 2016 – Premiul I, II
  • Concursul International” PRAGA DANCE OPEN” – 2016 – Premiul I
  • DANCE FEST NOVISAD – SERBIA – 2015 – Premiul I
  • Concursul International ”DANCE WORLD CUP” – PORTUGALIA – 2014 – Premiul I, II
  • Festival Concurs International ”TRIXIE” – BULGARIA – 2013, 2011, 2010 – Premiul I, II si III.
  • Concursul International ”THE MAY NOTE” – POLONIA – 2009 Premiul I.
  • Concursul International ”RIVER DANCE” – BULGARIA- 2009 – Premiul I si II.
  • Festival Concurs International ”GOLD BEE” – BELARUS – 2007 – Premiul I
  • Proiectul International ”IARBA VERDE DE ACASA” – sub egida GUVERNULUI ROMANIEI- UNGARIA, LITUANIA  – 2006, 2005
  • Concursul International ”DANCE WORLD CUP” – calificari ROMANIA –2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 – Premiul I, II si III.
  • Concurs International ”ESDU” –calificari  ROMANIA – 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011 si 2010 – Premiul I, II si III.
  • Concursul International ”BUCHAREST DANCE FESTIVAL” – 2016, 2015, 2014 – Premiul I, II, III
  • Concurs national de coregrafie – “MARELE PREMIU” – 2016, 2015, 2014, 2013 – Premiul I, II
  • Concursul National ”GENERATIA MILLENIULUI III ” – ROMANIA – 2017, 2016, 2015, 2014,  2013, 2012, 2011, 2010 si 2009 – Premiul I, II.
  • Festivalul National “ PRICHINDEL” – 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 – Premiul I
  • Concursul national de dans”COPILARIE IN PASI DE DANS” –PLOIESTI –  2016 – Premiul I, Premiu de excelenta
  • Concursul national de dans “DANSUL LALELELOR” –PITESTI –  2016 – Premiul I
  • Concursul International “LEBADA DE CRISTAL” – 2015, 2014 – Premiul I, II
  • Concursul International ”STEAUA CARPATILOR” – BRASOV – 2010 si 2009 – Premiul I, II, III
  • Concursul International ”EURODANS” – PLOIESTI – 2012, 2011, 2009 si 2008 – Premiul I, II si III.
  • GALA CULTURALA – Sala Palatului – 2016, 2015, 2014
  • Festivalul”COLORS OF LIFE “ – 2016, 2015
  • Festivalul International ”POVESTI DE LANGA DUNARE – Legende Europene!” – BUCURESTI –2014, 2013,  2012, 2011, 2010 si 2009
  • Festivalul minoritatilor” DIFERITI, DAR EGALI!” – 2014, 2013, 2012, 2011
  • Proiect – parteneriat cu IGPR – “ Tu cui dai accept!”, “ Copilarie in siguranta!”,
  • Realizarea de ilustratii coregrafice.Festivalul ”CERBUL COPIILOR” – 2011 si 2010 — Ilustratii coregrafice.
  • Realizarea ilustratiilor  coregrafice la Festivalul national de muzica   ”MAMAIA COPIILOR” -2016, 2015, 2014, 2013, 2012 si 2011 — Ilustratii coregrafice.
  •  Realizarea tuturor coregrafiilor  Festivalului international de muzica”MUSICFORKIDS “– 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 –
  • Participari la Preselectia ”EUROVISION JUNIOR” – 2010, 2009, 2008 si 2006 — Ilustratii coregrafice.
  • Participari cu coregrafii la Festivaluri nationale de muzica :
    • Belle Arti – Bucuresti , Busteni – 2015, 2014, 2013
    • Star Melody
    • Liliput
    • Contrapunct
    • Stelute de iarna
    • Music my love
    • Supercalifragilistic
    • Spring Star
    • Baby- boom
    • Andantino
    • Glasul Copiilor
    • Portativul cu stelute
    • Kidex
    • Carnavalul fulgilor de nea – PROEDUS

 

Participari la emisiuni TV:

  • TVR 1. ”PREMIANTII” si ”HORA PRICHINDEILOR” , “CONFESIUNI”
  • TVR 2 – “In casuta bunicilor”
  • ANTENA 1 -”RAZVAN si DANI”, ”ACCES DIRECT – Impreuna Dam viata povestilor” si emisiunea concurs ”ROMANIA DANSEAZA”
  • ANTENA 2 – “STAR MATINAL”, „SA PETRECEM CA LUMEA”, ”CONFIDENTIAL” .
  • PROTV – “La Maruta”
  • NATIONAL TV
  • KANAL D – “ Draga mea prietena”
  • TVRM – “Revelionul copiilor”, “ Casuta cu povesti”
  • ESTRADA TV
  • OTV
  • Realitatea TV
  • Participari la evenimente organizate de GUVERNUL ROMANIEI, PRIMARIA CAPITALEI, spectacole organizate la PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
  • Parteneriate cu gradinite si scoli din ROMANIA, UCRAINA si BULGARIA